Işık Kırgız

Yaşayan OrganiklerBitki plantasyonunda gerçek bir şifa enerjisiyle bir arada olacak güç, toprakta sentetik gübreler kullanılmamış olmasında gizli.. Çünkü beden bu tanımlamayı doğal olarak yapar. Şayet içtiğiniz yada kullandığınız bitkisel ürünler kimyasal işlem görmemiş bir yapıdaysa hücreler çok daha hızlı bir rejenerasyona(yenilenme) başlar.

Aksinde ise bitkilerin bedenle arasındaki uyum ve dolayısıyla vereceği şifada düşer. Çok yoğun kimyasal girdisi olan ama bitkisel ekstratların kullanıldığı bir ürün veya nerede nasıl yetiştirildiği toplandığı belli olmayan bir bitki çayı bize fayda yerine zarar bile verebilir..Aslında birçok hastalığın nedeni vücut enerjimizle bir türlü denge kuramayan sentetik ürünlerde. Sonuçları vücudumuzda önce gizli gizli sonra birikimler sonucunda kanser ,deri lezyonları, beyin hasarları,unutkanlık gibi bir dizi hastalıklar şeklinde ortaya çıkıyor.Enerjimizi yeniden kazanabilmemiz için gaia anaya sentetik gübre zirai ilaç gibi kimyasal işlemlerin yapılmadığı bir dünyaya ihtiyacımız var.

Tüm evrensel bilgileri biraraya topladığımızda dünyanın kirlenmemiş en saf halini korumasının insanlık için tek kurtuluş yolu olduğunu daha çok farkediyoruz. Tek çözüm yaşayan organiklerin tedavi edici gücünü içinde barındıran ürünlerden vazgeçmemek..

Ben toprak ananın bize sunduğu mucize bitkilerle neredeyse çocukluğumda tanıştım.
Onların beni duyduğunu anladığını farkettiğimde aramdaki bağ daha da kuvvetlendi.

Bugün Toroslardan özenle organik bitkileri topladım.Dünyada ilk defa organik hidrosollü(bitki özsuları ve yağları)organicum şampuan ile bitkilerin yaşayan enerjisini bir üründe buluşturmaya vesile oldum.

 
 
Organik hidrosollü ürün nedir?
Atadan kalma organik tarım yöntemleriyle yetiştirilen organik sertifikalı bitkiler Organicum şampuanda dünyada ilk defa hidrosol (bitki özsuları-yağları) halinde işlenmeden ve filtre edilmeden formüle ediliyor.

Hidrosol:

Organik hidrosoller organik tarım uygulanarak yetiştirilen ve toplanan bitkilerden, yani organik sertifikalı bitkilerden elde edilen distile bitki özsuları ve yağlarıdır. Özel bir buhar damıtma yöntemi uygulanarak bitkilerin içerdiği aktif bileşenler korunmaktadır.

Bitki ekstraktı ile hidrosol arasındaki farklar :

Birçok kozmetik ürününde kullanılan bitkisel ekstraklar genellikle petrol türevi yağ çözücü bir solvent kullanılarak elde edildiklerinden, içeriklerinde rafine işleminden arta kalan tahriş edici ve allerjen özellik taşıyan benzol veya benzeri petrol türevi malzeme kalıntıları taşımaktadırlar.

Organik hidrosol kullanılan formülde ise hidrosol sadece su, buhar ve organik sertifikalı bitki karışımları kullanılarak elde edildiğinden hiçbir renk verici, tahriş edici, allerjen sentetik madde bulunmaz. Rengini, tortusunu, koku ve dokusunu sadece hidrosole baz teşkil eden bitki karışımından alır.

Hidrosollerin birçok tıbbi faydaları vardır, çünkü damıtma işlemine tabi tutulan bitkinin suda eriyen bileşenlerini, yağ esterlerini, vitamin ve minerallerini içermektedir.

Bitkilerin içerisindeki tedavi edici bileşenlerin yapısal etkileri, ancak bu şekilde korunabilmektedir.

ORGANİCUM SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ

Organicum’ un etkileri nelerdir?

Organicum Kuru/Normal ve yağlı şampuan,saç kremi,saç maskesinden oluşan saç bakım seti Ecocert sertifikalı organik bitkisel özler ve yağlarla yoğun bakım ve onarım yaparak  aşırı dökülme, cansızlık, kepeklenme, pullanma, sivilce ve kaşıntılara karşı etkili olur.Organik hidrosolün doğal yapısındaki vitamin ve mineraller kısa zamanda saç folikülüyle etkileşerek çeşitli etkenlerle yıpranmış saç kökünün yeniden yapılanmasına ve saçlı deri sorunlarının iyileşmesine yardımcı olmaktadır.
Kimyasal işlemlerden ve çevresel etkilerden dolayı yıpranmış, kurumuş ve incelmiş saç dokusunu canlandırıp yenilerken saçın hızlı uzamasını sağlar, yeni saçların oluşmasına ortam hazırlar.

 

Yapılan klinik çalışmalarda 8-12 YIKAMADA saç dökülmelerine karşı etkili olduğu görülmüş ve raporlanmıştır.Ayrıca içerisindeki organik sertifikalı bitkilerin egzama, sedef, yağlanma, kuruluk, cansızlık gibi saçlı deri sorunlarına olumlu etkileri de bilinmektedir.Organicum kullanılırken başka bir şampuan kullanmadan en az 3 aylık kür halinde kullanılması tavsiye edilir. Ürünlerin içeriğinde parafin,renklendirici, paraben, silikon gibi kimyasallar kullanılmamıştır. Diğer saç bakım ürünlerinden farklı bir yapıya sahip olan Organicum, içerdiği bitki özsuları ve  yağlarının etkisiyle aynı zamanda saçlarınızın canlı ve parlak kalmasına yardımcı olur.

 

Organicum’ da kullanılmayan kimyasallar

İngiliz Sağlık Bakanlığı ve ABD de FDA adlı tüketici sağlığını koruma kuruluşu gibi devlet kurumları her yıl kozmetiklerde kullanılmaması gereken zararlı sentetiklerin bir listesini yayınlıyor. Bu listeler denekler üzerinde yapılan testler sonucunda oluşturuluyor.

-Paraben :
Tüm kozmetik ürünlerinde koruyucu-bakteri öldürücü olarak kullanılırlar.  Vücutta östrojen hormonunu taklit eden bir yapı içerisinde biriktiğinden gençlerde genital bozukluklara, yaşlılarda ise kansere yol açabilmektedir.
Örnek vermek gerekirse yapılan kimyasal tahlillerde 20 tümörün 18 inde paraben  tespit edilmiştir.(Edinburg üniv.Onkoloji uzmanı Philippa Darbe)

-Sodium Lauryl Sulphate (SLS ve SLES):
Yüzey aktif köpürücü maddedir. Ciltte tahrişe neden olarak saç kök hücresine zarar verir. Saç incelmesine ve dökülmesine yol açtığı kanıtlanmıştır.

-Silikon:

Saç gövdesinin canlı ve parlak görünmesi için saç bakım ürünlerinde kullanılır. Cildi kaplayarak solunumunu engellerler. Cildi tahriş ederek sivilce ve tümör oluşumunu teşvik ederken egzama, sedef, pullanma gibi deri hastalıklarına ve kansere neden olabilmektedir.

-Renklendiriciler:
Sentetik renklendiriciler petrol ve türevlerinden, kömür katranından elde edilmektedir. Ağır metal tuzları ihtiva ettiklerinden deri altında toksik  birikime neden olurlar. Yüksek dozlarda veya sürekli kullanımda kanserojendir. Deride allerji ve kaşıntı yaratabilir.

-Kıvam vericiler:
Sentetik kimyasallarla birlikte yüksek oranda sodyum klorür (tuz) ve türevleri kullanılarak kıvam arttırılır. Aşırı oranlarda kullanılan tuz ciltte tahrişe, allerji ve döküntülere neden olur.
Sedefli görünüş ve opaklık veren hammaddeler:

Yine bunlar da çoğunlukla doğadan uzak Petro kimya sanayi ürünleridir, uzun vadede deri lezyonlarının oluşmasına neden olurlar.

www.organicum.com

Organicum saç bakım ürünlerinin yanı sıra;

Organicum sun güneş  www.organicumsun.com  ve

Türkiye’de ilk defa üretilen %100 İCEA Organik Sertifikalı Organicare bebek  www.organicarebaby.com  ürünleri de doğanın saf gücüne sahip özel formüle edilmiş yeni nesil ürünler olarak Eczane raflarında yerlerini almıştır.